8 C
Скопје

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Филипче за состојбата со коронавирусот

Министерот за здравство, Венко Филипче моментално држи прес-конференција за да извести за состојбата со коронавирусот во државата.

Прочитајте и...  Обид за манипулација: Германски лекари се обиделе да се вакцинираат преку код за друг округ

Поврзани вести

Џафери ги предупреди пратениците: Доста со калкулации, доаѓајте на работа!

Фицо: Со потврда или не од лабораторијата во Лондон, сигурни сме дека нови мутации на ковид-19 во Албанија постојат

Слободен печат

„Сертификатите за вакцинација” не треба да бидат „услов за пристап до одредени места”, предупредува Емануел Макрон

Слободен печат

Британски институт за стратешки студии: Нов рекорд во светските воени трошоци во 2020 година, и покрај кризата заради пандемијата

Слободен печат

Мишел: Се раширија три нови мутации на ковид-19, неважните патувања остануваат ограничени

Слободен печат

ВИДЕО I ЕУ одлучи: Ковид пасош ќе биде потребен за идните патувања во Европа

Слободен печат

Остави Коментар