4 C
Скопје

Tag : Прес Конференција

Слајдер Спорт Фудбал

Пандев: Физички и психички истрошени, но ќе го дадеме максимумот!

Слободен печат
Денеска селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски, и еден од најискусните играчи во националниот состав, Горан Пандев, ги споделија очекувањата во пресрет на утрешниот...
Останатo Спорт

Непријатно изненадување за Ѓоковиќ на Ролан Гарос: Организаторот му ја прекина прес конференцијата откако почна да зборува за коронавирусот

Слободен печат
Веднаш откако пристигна во Париз како еден од главните фаворити за триумф заедно со Рафаел Надал, Ѓоковиќ имаше прес конференција на која доживеа големо изненадување...
Слајдер Спорт Фудбал

Прекрасен гест на Мурињо, ќе му ја исполни желбата на македонски новинар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Жозе Мурињо денеска имаше прес конференција во пресрет на утрешниот натпревар од третото квалификациско коло на Лига Европа во Скопје помеѓу Шкендија и Тотенхем. Португалскиот...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот за правда Маричиќ

Слободен печат
Министерот за правда, Бојан Маричиќ држи прес-конференција во Владата на Северна Македонија....
Спорт Фудбал

Мурињо немаше трпение и веднаш ја напушти прес конференцијата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тотенхем на Жозе Мурињо не блеска во последно време, во четвртокот едвај извлече бод (0:0) на гостувањето против очајниот Борнмут оваа сезона. На четири кола...
Вести Македонија

ВО ЖИВO: Венко Филипче ќе ја соопшти одлуката за претстојниот викенд

Слободен печат
Министерот за здравство, Венко Филипче на вечерашнава прес-конференција за медиумите ќе информира за моменталната состојба со вирусот ковид- 19 во земјата, како и ќе соопшти...
Вести Македонија

Прес конференција на Оливер Спасовски (ВО ЖИВО)

Горан Наумовски
Прес конференција на претседателот на Владата, Оливер Спасовски посветена на третиот пакет економски мерки. Премиерот Спасовски на прес-конференцијата ќе биде придружуван од вицепремиерката за економски...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче

Слободен печат
Министерот за здравство, Венко Филипче моментално држи прес конференција за да извести за состојбата со коронавирусот во државата....
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Филипче за состојбата со коронавирусот

Слободен печат
Министерот за здравство, Венко Филипче моментално држи прес-конференција за да извести за состојбата со коронавирусот во државата....
Вести Македонија

Прес-конференција на заменик претседателот на Владата за европски прашања, Бујар Османи

Слободен печат
Заменик претседателот за европски прашања, Бујар Османи одржува прес-конференција во Медиа центарот на Владата.  ...