12 C
Скопје

Tag : филипче.

Вести Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Филипче за состојбата со коронавирусот

Слободен печат
Министерот за здравство, Венко Филипче моментално држи прес-конференција за да извести за состојбата со коронавирусот во државата....
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Има доволна количина на тестови (ВИДЕО)

Слободен печат
Има доволна количина на тестови, близу 1.500 во овој момент, а има најава и за донација од илјада тестови и наша набавка за уште илјада...