Во три возила пронајдени бегалци од Бангладеш

Полициска патрола на регионалниот пат Валандово – Струмица, на влезот во Струмица, кај месноста „Куклишка раскрсница“, запреле возило „сеат алтеа“ со скопски таблички управувано од Б.С.(29) од селото Никуштак, „фолксваген пасат“ управувано од Н.И.(21) од Скопје и „ауди А6“ кое го возел неговиот сограѓанин Б.Х.(25).

При преглед во возилата биле пронајдени 17 лица бегалци од Бангладеш. Возачите и мигрантите се приведени.

Прочитајте и...  Во јули 92,4 отсто од потрошената струја од домашни извори

Прочитај повеќе

Бројот на заразени со коронавирус во Франција надмина 500.000

Слободен печат

Три лица се осомничени за неовластено производство и продажба на марихуана

Слободен печат

Дождот ја преполни канализацијата во Мексико: Сите се изненадија што пронајдоа во неа (ВИДЕО)

Слободен печат

Стопанските комори се задоволни од четвртиот пакет мерки за поддршка на компаниите и граѓаните

Воен авион се урна во Украина, најмалку 20 лица загинаа (ВИДЕО)

Слободен печат

Српскиот режисер и сценарист Горан Паскаљевиќ почина на 74-годишна возраст

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кривокапиќ: Политичката судбина на Ѓукановиќ и Марковиќ ќе биде онаква како што заслужуваат

Слободен печат

Силно невреме во Црна Гора: Обилните врнежи предизвикаа поплави во Котор и Тиват (ВИДЕО)

Слободен печат

Пендрекот лесно се крева врз Роми

Валентина Т

Сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје вечерва блокиран заради поскапувањето на струјата

Слободен печат

Навални им се заблагодари на руските доктори и пилоти: Ви благодарам, вие сте добри луѓе (ФОТО)

Слободен печат

Лајчак: Дијалогот меѓу Белград и Приштина е одложен поради пандемијата

Слободен печат