16 C
Скопје

Tag : валандово

Вести Хроника

Жена од Валандово силувана од роднина

Слободен печат
Ноќеска во 02.00 часот полициски службеници од Полициската станица Валандово привеле 39-годишен жител на Валандово, поради сомнение дека силувал негова роднина. Според информациите, Д.У. на...
Вести Македонија

Валандово е пример за мултикултуризмот

Слободен печат
При остварената средба во Општина Валандово, градоначалникот Перо Костадинов го запозна директорот на Управата за унапредување на јaзиците на заедниците Милутин Станчиќ со развиениот мултикултуризам...
Спорт Фудбал

Да бидеме хумани, заедно да му помогнеме на фудбалерот Ѓорѓе Џонов!

Слободен печат
Ѓорѓе Џонов е 29-годишен фудбалер од Пирава, Валандово. Од 12 годишна возраст е на фудбалските терени, максимално посветен на фудбалската игра, почит кон тимот, противникот,...
Вести Избори 2020

Мицкоски: Сега коалицијата СДСМ и БЕСА на маса ја има Македонија

Слободен печат
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски вечерва од Валандово порача дека крајот на Зоран Заев и СДСМ ќе се случи на 15-ти јули. Заев е...
Вести Македонија Слајдер

Прв случај на заболен од Ковид-19 во Валандово

Слободен печат
Првиот заболен пациент од коронавирус во Валандово, кој беше регистриран вчера, моментно се лечи на Одделението за пневмофизиологија во болницата во Битола, каде бил примен...
Вести Македонија Слајдер

Костадинов: Адаптираме простор за земање брис за детектирање на Ковид- 19 во Валандово

Слободен печат
Градоначалникот на Валандово Перо Костадинов во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за состојбата во општина Валандово. -Сите надлежни институции коишто можат да помогнат се...
Спорт Фудбал

Валандово дише за шампионски момент, КМФ Проект цели кон „двојна круна“ и Европа!

Фидан Коминовски
Во осминафиналниот натпревар од Купот на Македонија во футсал за сезоната 2019/2020 екипата на КМФ Проект во Спортската сала во Валандово со резултат 1:0 триумфираше...
Вести Македонија Слајдер

Отворена линија за донации за помош на двегодишната Анастасија

Слободен печат
Двегодишната Анастасија од Валандово која се бори со тешка форма на тумор има потреба од итна операција во Република Турција која чини 100.000 евра. Родителите...
Хроника

Повреден тракторист кај Валандово

Педесет и петгодишен тракторист од валандовското село Давидово е тешко повреден кога во него удрил автомобил „мерцедес“, управуван од Д. Ш. (27) од селото Миравци....
Вести Македонија

Манчевски: Оние кои го спроведуваат законот, мора да ги почитуваат законите

Слободен печат
Време е конечно да се направи ветинг во судството, бидејќи има луѓе во судството кои навистина професионално работат, но има и такви за кои навистина...