-6 C
Скопје

Tag : регионалниот пат

Хроника

Возот удри во возило кое претходно паднало од регионалниот пат

Железници на РСМ Транспорт во врска со несреќата кај Велес денеска соопшти дека возот удрил во возило кое претходно паднало од регионалниот пат Велес-Градско по...
Хроника

Загина момче во сообраќајна несреќа кај Зрновци

Ноќеска околу 1.30 часот на регионалниот пат Кочани – с.Зрновци, на влезот во кочанското село Зрновци, К.С. (23) од Кочани управувајќи патничко моторно возило „поло“...
Хроника

Двајца повредени во судар на мотор и автомобил кај Струмица

Полицијата извести дека вчера во 14.15 часот на регионалниот пат Струмица – село Баница се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „јамаха“ управуван од Д.А.(28) од...
Вести Хроника

Еден повреден во судир на автомобил и автобус

Вчера во 12.55 часот на регионалниот пат Скопје – Куманово, кај село Арачиново се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген бора“, со скопски регистарски...
Вести Хроника

Во три возила пронајдени бегалци од Бангладеш

Полициска патрола на регионалниот пат Валандово – Струмица, на влезот во Струмица, кај месноста „Куклишка раскрсница“, запреле возило „сеат алтеа“ со скопски таблички управувано од...
Хроника

Тројца повредени на патот Маврови Анови-Дебар

Три лица се повредени откако автомобилот со кој се превезувале излетал од коловозот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Сообраќајната несреќа се случила изутрината околу 8...
Вести Хроника

Загина момче, четворица се повредени кај Пробиштип

Горан Наумовски
Во тешка сообраќајна несреќа што се случила утринава на регионалниот пат Пробиштип-Круиште во близина на селото Бучиште, на самото место загина 18-годишно момче со иницијали...
Хроника

Автомобил излета од пат и удри во дрво

Горан Наумовски
Синоќа околу 22 часот на регионалниот пат Кавадарци – мотел „Дреново“, кај градските гробишта, К.Г.(55) од Кавадарци, управувајќи возило „ровер“ со кавадаречки таблички, од засега...
Хроника

„Пежо“ излета од пат

Четириесет и петгодишен маж е повреден во сообраќајка која се случила вчера околу 12 часот на регионалниот пат село Јажинце – Тетово, во атарот на...