Загина момче во сообраќајна несреќа кај Зрновци

Ноќеска околу 1.30 часот на регионалниот пат Кочани – с.Зрновци, на влезот во кочанското село Зрновци, К.С. (23) од Кочани управувајќи патничко моторно возило „поло“ со кочански регистарски ознаки излетал од патот.

На местото на настанот починал совозачот Б.М. (23) од Кочани, а К.С е пренесен во медицински центар во Кочани.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа од Полициска станица Кочани. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Прочитајте и...  Поведена постапка против 38 непочитувачи на полицискиот час во Скопје

Прочитај повеќе

Обвинителен акт против жител на Добри Дол за поседување оружје

Слободен печат

Наместо да седат во карантин излегувале и недолично се однесувале низ Охрид

Слободен печат

Среде пат оставено малолетно момче со прострелна рана на ногата

Слободен печат

Над 20 наставници од Драчево изготвувале лажни сведителства за основци

Слободен печат

Сообраќајка во Тетово, повредени шестгодишно дете и неговата мајка

Слободен печат

Повредениот во сообраќајката кај Дреново во добра здравствена состојба испишан од велешката болница

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Моника Ристеска: Татко ми ме претепа зашто бев да земам чипс од шкафчето во кујна

Мирослава Бурнс

Пожар во семејна куќа во Прилеп

Слободен печат

За време на полициски час албански државнани влегле во државава и се шетале на Рамазан Бајрам

Слободен печат

Се запали и целосно изгоре автомобил на регионалниот пат Чашка-Велес

Слободен печат

Физички пресметки во Велес и велешко Рудник за време на полицискиот час

Слободен печат

Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода

Горан Наумовски