• загина

ВИДЕО | Мајами: Спасувачите извлекоа 35 лица, загина најмалку едно лице

Најмалку едно лице загина денес при уривање на дел од 12-катна станбена зграда во малото гратче Сурфајд, Флорида, кое не е далеку од плажата Мајами. Неименувана жена го загуби животот, изјави извор за „ЦБС Мајами“, додека „Еј-Би-Си уз“ известува дека спасувачите извлекле 35 лица, како и дека 55 станови се срушиле. Најмалку девет лица биле …

ВИДЕО | Мајами: Спасувачите извлекоа 35 лица, загина најмалку едно лице Read More »