8 C
Скопје

Tag : загина

Хроника

Камионџија од Србија загина во сообраќајка во Чешка

Александар Бориќ (40), возач на камион од Србија, загина во сообраќајка на автопатот во близина на чешкиот град Рохов. Според чешките медиуми, Бориќ управувал камион...
Хроника

Битолчанец настрада во страотна сообраќајка близу Меџитлија

МИА Агенција
Битолчанецот А.Б. (34 г.) го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случи на патот Битола – граничен премин Меџитлија. Од СВР-Битола информираат дека несреќниот...
Хроника

Загина млад возач во несреќа кај Славонски Брод

Ноческа во 1.20 часот во месноста Трњани близу Славонски Брод, се случила сообраќајна незгода во која загина 25-годишникот кој управувал автомобил. Според првичните информации возачот...
Регион

Страшна несреќа кај Марибор: Полјак загина во судар на три камиони

Едно возач загина, а друг е повреден во страотна сообраќајна несреќа што се случи во близина на паркингот Зима на автопатот Е-57, во близина на...
Регион

Едно лице загина во судар на три возила во близина на Тузла

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која се случила утринава на патот Кладањ-Живница, кај месноста Живница во близина на Тузла (БиХ). Несреќата се случила на...
Регион

Страотна сообраќајка на три возила кај Тузла, едно лице загина

Едно лице загина, а неколкимина се повредени во сообраќајна несреќа на главниот пат Тузла-Сараево, изјави Амра Капиџиќ, портпарол на Полицискиот директорат на Тузланскиот кантон. Сообраќајната...
Регион

Две несреќи во Белград, едно лице загина, двајца се повредени

Во текот на ноќта во Белград се случиле две сообраќајни несреќи, во кои едно лице загина, а две се повредени. Според првичните информации загинало момче...
Свет

Експлозија на плоштад во Иран, едно лице загина

МИА Агенција
Едно лице загина, а три се повредени во експлозија на плоштад во иранскиот град Сараван, пренесуваат иранските медиуми. Локалната телевизија го опиша инцидентот како „терористички...
Вести Свет Слајдер

Инцидент со пукање во ноќен клуб во Далас, една девојка загина

МИА Агенција
Една 21-годишна девојка е убиена, а седум лица се повредени синоќа во инцидент со пукање во ноќен клуб во Далас, соопшти полицијата. Полицијата добила повик за...
Хроника

Загина пешак на патот кај селото Велешта

МИА Агенција
Пешак загина синоќа во сообраќајна незгода на регионалниот пат Струга – Дебар, кај струшкото село Велешта. СВР Охрид денеска соопшти дека незгодата се случила околу...