• сообраќајна

ФОТО| Автомобил е превртен на кров, сообраќајна несреќа во Охрид

Возач на автомобил е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во охридската населба Рача, над Хидробилошкиот завод. Автомобил со охридски регистрарски таблици е превртен на кров, објави Охрид1. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски ја потврди несреќата. Димовски за Охрид 1 вели дека во моментов увидни полициски екипи ги истражуваат причините за несреќата и додава …

ФОТО| Автомобил е превртен на кров, сообраќајна несреќа во Охрид Read More »