Возот удри во возило кое претходно паднало од регионалниот пат

Возот запрел на лице место, по што машиновозачот настанот веднаш го пријавил на машински оперативец, велат пд Железници на РСМ Транспорт.

Железници на РСМ Транспорт во врска со несреќата кај Велес денеска соопшти дека возот удрил во возило кое претходно паднало од регионалниот пат Велес-Градско по што возот запрел на лице место и машиновозачот го пријавил случајот кај надлежните.

– Возот со број 40762 кој сообраќал на релација Гевгелија Трубарево, во месноста помеѓу Згрополци и Велес, на километар 506+200, удрил во патничко моторно возило марка „рено“, кое излетало од регионалниот пат Велес- Градско и паднало во колосек. Во тој период наидува воз и удира во патничкото моторно возило од левата страна од возната локомотива 443-002. Возот запрел на лице место, по што машиновозачот настанот веднаш го пријавил на машински оперативец и ТК диспечер, кои потоа несреќата ја пријавиле во ПС Велес, се наведува во соопштението.

На местото на несреќата пристигнале екипи на Службата за итна медицинска помош, противпожарната служба и Комисија за вонредни настани при ЈП за железничка инфраструктура железници и Железници на РСМ Транспорт АД Скопје.

– Како бевме информирани, во возилото имало четири возрасни лица и малолетно дете од две години, велат од Железници на РСМ Транспорт.

Прочитајте и...  Тринаесетгодишен малолетник извршил 13 тешки кражби во Струмица, Радовиш и Кочани

Прочитај повеќе

Тринаесетгодишен малолетник извршил 13 тешки кражби во Струмица, Радовиш и Кочани

Слободен печат

Притвор и кривична пријава за десетте лица што нападнаа полицијци кај Чашка

МИА Агенција

МВР: 528 прекршоци за неносење маска

Слободен печат

Полициски контроли во Гостивар – 101 сообраќајна казна

Слободен печат

Драма кај Демир Капија: Се повредила мигрантка при скок во воз, сопругот побарал помош од полицијата

Слободен печат

Расветлени три кривични дела поврзани со тешки кражби од возила

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санкционирани 266 санкционирани возачи во Скопје

Слободен печат

Полицијата приведе разбојник од Арачиново кој извршил четири кривични дела

Слободен печат

Во Гостивар за еден час напишани 60 сообраќајни казни

Слободен печат

Дрвокрадци од Прилеп добија кривични за напад на полициски службеници

Слободен печат

Загина тракторист на Галичица

Слободен печат

Тешко повредено 8-годишно дете кај Шарена Џамија во Тетово

Слободен печат