Еден повреден во судир на автомобил и автобус

Вчера во 12.55 часот на регионалниот пат Скопје – Куманово, кај село Арачиново се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген бора“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.В., и автобус „ман“, со скопски регистарски ознаки, управуван од С.Н.

Во незгодата повреден е сопатникот од возилото, М.В.,кој бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“..

Прочитајте и...  Што снимаш ти мајмуне- нападната новинарската екипа на Ал Џезира (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Реконструирана улицата „Александар Урдаревски” во Бутел

МИА Агенција

Во Мексико, повеќе од 6.000 новозаразени со Ковид-19

МИА Агенција

Победа на Бајден и Трамп на примарните избори во Луизијана

МИА Агенција

Во Австралија уште 279 нови случаи на Ковид-19, од нив 273 во Викторија

МИА Агенција

Маж од Тексас отишол на „коронавирус забава“ по што се разболел и починал

МИА Агенција

Српски министер е позитивен на ковид-19

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Бразил над 35 илјади нови случаи, сопругата и ќерките на Болсонаро негативни на ковид-19

МИА Агенција

Тортевски: Како нов политички субјект се соочивме со медиумска блокада

МИА Агенција

Од среда до 29 јули 2020 година влез во Грција преку Промахонас само со негативен тест за Ковид-19

Слободен печат

Ребиќ: Странски служби ја рушат Србија

Слободен печат

Заев: Се изгоревме со поддршката на некои кандидати на ДУИ

Слободен печат

Возач на автомобил удри во петгодишно дете