Tag : Судир

Вести Регион Слајдер

Вкупно 22 полицајци повредени во судири со верниците во Никшиќ, приведени голем број граѓани (ВИДЕО)

Слободен печат
Во синоќешните немири на улиците на црногорскиот град Никшиќ повредени се  22 полицајци, откако граѓанитете на протестен марш побараа ослободување од притвор на српскиот епископ...
Вести Свет Слајдер Утрински Брифинг

Андоновиќ: Турција и Русија признаа дека во Сирија имаат директен судир кој го водат преку посредници

Слободен печат
Како што се очекуваше, Турција и Русија уште еднаш постигнаа договор околу состојбата во Идлиб, но што се однесува до конркетните детали, нив ги има...
Вести Свет

Судир на автобус и воз во Пакистан, најмалку 14 загинати

МИА Агенција
Најмалку 14 лица загинаа, а осум се повредени кога воз удри во автобус на необезбеден железнички премин во јужен Пакистан, соопштија пакистанските власти. Несреќата се...
Вести Свет

Турција не сака судир со Русија во Идлиб

МИА Агенција
Турскиот министер за одбрана Хулуси Акар во интервју за Си-Ен-Ен Турк изјави дека земјата нема намера да влегува во судир со Русија во Идлиб, а...
Вести Свет

Во воздух се судрија два мали авиони во Австралија, четворица загинати

МИА Агенција
Четири лица загинаа денеска кога два мали авиони се судрија над југоисточна Австралија. Во секој авион, наводно, биле по две лица. – Се верува дека...
Хроника

Во судир на повеќе возила повредени три лица кај Струмица

Слободен печат
Едно лице е потешко повредено, а две полесно во сообраќајката што се случи во 07.40 часот на регионалниот пат Струмица- Ново Село, меѓу селата Дабиле...
Вести Свет

Се судрија автобус и камион во Индија – 14 загинати, 35 повредени

Слободен печат
Најмалку 14 лица загинаа и неколку десетици се повредени кога автобус што брзо возел удрил во паркиран камион крај пат во северна Индија, соопшти денеска...
Вести Свет

Американските власти криеле дека подморница вредна 35 милиони долари удрила во остатоците на Титаник

Слободен печат
Минатата година подморница удрила во светски познатите остатоци на бродот Титаник, но американската влада информациите за овој инцидент досега ги држеше во тајност, речено е...
Вести Свет

Шест месеци од судирот меѓу демонстрантите во Хонг Конг

Слободен Печат
Неколку стотици демонстранти денеска се собраа во Хонг Конг, каде пред шест месеци вооружена маса ги нападна антивладините демонстранти, обвинувајќи ја полицијата дека не сторила...
Вести Регион

Повеќе од половината Грци сметаат дека е веројатен инцидент со Турција

Слободен печат
Повеќе од половина анкетирани Грци, односно 54,6 отсто, сметаат дека во следните 12 месеци е „многу” или „доста” веројатно да се случи инцидент меѓу Грција...