• арачиново

Арачиновец со помош на пријател ја киднапирал сопругата што сакала да се разведе од него

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за спроведување истражна постапка против 33-годишен жител на селото Орланци, општина Арачиново, за кого постои основано сомнение дека, во соизвршителство со друго за сега непознато лице, сторил кривично дело – Грабнување од член 141 став 1 во врска со член 22 од Кривичниот законик. На 7 декември, од семејна …

Арачиновец со помош на пријател ја киднапирал сопругата што сакала да се разведе од него Read More »