Tag : арачиново

Хроника

Покрената истрага против 24-годишен жител на Арачиново за шверцање на мигранти

Слободен печат
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против дваесет и четиригодишен...
Вести Македонија Слајдер

Полицијата растури свадба во Арачиново, еве што се случи со сватовите

Марина Дамческа
Вечерва околу 21 часот полиција прекинала свадба во угостителски објект во скопско Арачиново, дознава неофицијално Слободен печат. Притоа интервенцијата полицијата во објектот биле затекнати околу...
Вести Македонија

Идентификувано момчето кое пукаше со калашников на „ТикТок“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Полицијата го лоцираше и индентификуваше лицето кое пред неколку денови пукаше со калашников и видеото го објави на социјалната мрежа „ТикТок“. Станува збор за 18-годишен...
Хроника

Полицијата приведе разбојник од Арачиново кој извршил четири кривични дела

Слободен печат
Полицијата приведе разбојник од Арачиново кој од март до август оваа година извршил четири кривични дела, информираат од МВР. Полициски службеници од Единицата за внатрешни...
Хроника

Приведен маж од Арачиново поради пронајден пиштол без дозвола

Слободен печат
Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.Ј.(21) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „недозволено изработување,...
Слајдер Хроника

Сузбиена криминална група за препродажба на кокаин: Уапсени се пет лица од Арачиново и Неготино

Слободен печат
Приведени се пет лица припадници на криминална група за набавка и дистрибуција на кокаин, во полициска акција вчера на повеќе локации во Скопје и во...
Вести Македонија Слајдер

Градоначалничката на Арачиново и нејзиниот сопруг позитивни на ковид-19

Слободен печат
Градоначалничката на Арачиново Меликие Халими преку Фејсбук информира дека е позитивна на ковид-19. – И покрај строгото почитување на мерките и минималните контакти со луѓе,...
Вести Македонија

Пожар над Арачиново, гори депонијата

Слободен печат
Над Арачиново вечерва избувна пожар. Гори депонијата, а пожарникарите веќе интервенираат на терен со две возила. Командантот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Владимир...
Хроника

Во Поликлиника Ченто донесена почината жена

Слободен печат
Околу 18.00 часот синоќа во СВР Скопје било пријавено дека во Поликлиника Ченто била донесена почината З.М.(74) од село Арачиново, информира МВР. -Во разговор со...
Вести Избори 2020

Села: Голем успех во Арачиново, во Сарај се случи феноменот на полнење на кутии

Слободен печат
Коалицијата „Сега е време” предводена од Алијанса за Албанците и Алтернатива води во поголемиот број на општините во ИЕ 6. Ова вечерва го изјави лидерот...
MacedonianAlbanian