Tag : сообраќајна незгода

Магазин Магазин слајдер Сцена

Раперот Буба Корели доживеа сообраќајна несреќа во Сараево (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатиот босански рапер Амар Хоџиќ, познат како Буба Корели вчера доживеа сообраќајна несреќа во познатата сараевска населба Алапашино Поле. За среќа, последица од сообраќајната незгода...
Хроника

Повреден моторџија во Козле

Вчера околу 16.3о часот на улицата „Козле“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „априлија“ управуван од М.Д. (40) и возило „БМВ“ управувано од...
Вести Македонија

Затворен за сообраќај автопатот кон Штип

Автопатот кон Штип кај наплатната рампа Миладиновци е затворен за сообраќај, информираат од АМСМ. Прекинот на сообраќајот е поради вршење увид на сообраќајна незгода. ...
Еспресо Шоу биз

Тешко е да бидеш слеп: Босанскиот пејач Халид Бешлиќ искрено зборуваше за неговата мака!

Слободен печат
Босанксиот пејач Халид Бешлиќ ја оперираше катарактата на левото око, па раскажа како му било пред неколку дена кога не гледал скоро ништо, со оглед...
Хроника

Еден повреден во сообраќајка кај Гостивар

На регионалниот пат Гостивар – село Градец вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу „опел зафира“, управувано од Х.И.(62) од селот Врбјани и „фолксваген голф“, управувано...
Вести Хроника

Еден повреден во судир на автомобил и автобус

Вчера во 12.55 часот на регионалниот пат Скопје – Куманово, кај село Арачиново се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген бора“, со скопски регистарски...
Вести Хроника

Автомобил удри во велосипедист

Горан Наумовски
Вчера во 16.40 часот на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод се случила сообраќајна незгода помеѓу „ауди А6“, управувано од М.Ф.(55) од Кичево и велосипед...
Вести Хроника

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп – Градско

МИА Агенција
Сообраќајот на патот Прилеп – Градско кај м.в.Камен дол е нормализиран за сообраќај, соопшти Автомото Сојузот. Сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна незгода....
Вести Хроника

Четворица повредени во сообраќајка кај Демир Капија

Горан Наумовски
На автопатот Демир Капија – клучка Миравци ноќеска во 1.20 часот е пријавено дека се случила сообраќајна незгода помеѓу три патнички возила, во која со...
Хроника

Во директен судар повредени двајца возачи

Горан Наумовски
На регионалниот пат Прилеп – Крушево вчера вечер околу 21.30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „опел мерива“ со скопски регистарски ознаки, управувано...