Во страотна сообраќајка повредена е жена на скопската обиколница

Жена е тешко повредеба во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 14.20 часот на скопската обиколница во близина на клучка за село Стајковци, извести МВР.

Според полицијата сообраќајката се случила кога возило „опел корса“ управувано од М.С. (34) од тетовското село Долно Палчиште, тетовско изгубило контрола и удрило во металната ограда и канделабра.

Од ударот канделабрата паднала на коловозот од обиколницата од спротивната насока.

Во тој момент автомобил „мерцедес МЛ320“ управуван од П.Т.(49) од гостиварското село Врапчиште и „фолксваген поло“ управувано од Р.Ј.(48) од Скопје удриле во металната канделабра.

По незгодата, М.С. била пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде по извршените прегледи е задржана на лекување.

Фото: ФБ група Ѕид на сообраќајниот срам

Прочитајте и...  Земјата за која вратите на СЗО се затворени: Успешна против коронавирусот, но претставува политички „трн“

Прочитај повеќе

Носете маски, не носете маски, држете растојание, туркајте се во автобуси…!

Љубиша Николовски

Трагикомично e сега да се апелира да се купуваат македонски производи

Во Њујорк во последните шест часа на секои три минути има нова жртва од коронавирусот

Слободен печат

Сопругот на Анета Мицевска од група „Молика“ доби казна затвор од 2 години и 6 месеци!

Слободен печат

Со БЕ СЕ ЖЕ вакцината, против коронавирусот

Слободен печат

Што прави италијанската мафија за време на коронавирусот?

Дејан Андоновиќ

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Цело време погрешно ги носиме хируршките маски: Ако сакате да се заштитите мора да ја носите обратно

Слободен печат

Трамп престави нов тест за коронавирусот: Позитивен резултат се добива за само пет минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Земјата за која вратите на СЗО се затворени: Успешна против коронавирусот, но претставува политички „трн“

Слободен печат

Не ќе да е спринт, туку маратон

Сашо Орданоски

14 дена: Како да се самоизолирате ако се сомневате дека сте заразени со коронавирус, а живеете со семејството

Слободен печат

„Јога со Моди” – Индискиот премиер објавува видеа од карантин

Слободен печат