Tag : клиники

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Голем дел од нашите клиники обезбедени со заштитни маски испечатени на 3D принтери! (ФОТО)

Слободен печат
Екипа македонски ентузијасти преку иницијатива за печатење медицинска опрема работат во полна пареа и вчера доставија околу 500 маски на голем дел од клиниките. Планот...
Вести Свет

Сите приватни клиники стануваат државни: Шпанија се одлучи на чекор кој многу држави треба да го следат

Слободен печат
Најновиот чекор на шпанската влада во борбата со епидемијата на коронавирусот е преземањето на сите приватни болници и медицински институции во служба на државата. Министерството...
Ви Препорачуваме

Во страотна сообраќајка повредена е жена на скопската обиколница

Жена е тешко повредеба во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 14.20 часот на скопската обиколница во близина на клучка за село Стајковци, извести...
Хроника

Тројца повредени во судар на два мотоцикли

На скопскиот булевар „Партизански одреди“ вчера околу 14.30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „априлија“ управуван од Б.А. (19) од Скопје и мотоцикл „баотиан“...
Вести Хроника

Автомобил излета од автопатот Куманово – Скопје

На автопатот Куманово – Скопје, на влез во кумановското село Љубодраг, вчера, автомобил „фолксваген пасат“ со скопски таблички управуван од Б.И.(22) од село Арачиново, излетало...
Вести Македонија

Болните во клиниките се доразболуваат од бучавата

Соња Христовска Угриновска
Куманово е најбучниот град во Македонија, а болните во Клиничкиот центар во Скопје наместо да се лекуваат во тишина, трпат стрес од екстремна бучава што...