Tag : обиколница

Ви Препорачуваме

Во страотна сообраќајка повредена е жена на скопската обиколница

Жена е тешко повредеба во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 14.20 часот на скопската обиколница во близина на клучка за село Стајковци, извести...
Вести Економија

Обнова на обиколницата кај Кочани, 330 милиони евра за патиштата во Источниот регион

МИА Агенција
Механизација и работници на градежното претпријатие „Гранит” денеска почнаа со гребење на коловозот и со поставување нов асфалтен слој на обиколницата кај Кочани, што е...
Хроника

8 дена притвор за возачот кој ја предизвика страшната сообраќајка на обиколница

Слободен печат
За тешката сообраќајна несреќа на Северната обиколница, во која загина полицаец и совозач во автомобилот БМВ од Гостивар, а две лица беа повредени, обвинителството го...
Ви Препорачуваме Хроника

Почина еден од двајцата повредени полицајци во сообраќајката кај скопската обиколница

Слободен печат
Еден од двајцата повредени полицајци во сообраќајката кај скопската обиколница, Сафет Бајрами, починал во болница, дознава 24 инфо. Бајрами бил дел од патролата на собраќајната...
Хроника

Едно лице почина во сообраќајката кај скопската обиколница

Слободен печат
Едно лице го загубило животот во сообраќајната несреќа кај скопската обиколница, каде претходно беше забележано опожарено возило, потврдуваат од МВР. Несреќата се случила во моментот...
Вести Македонија

Нормализиран сообраќајот кај скопската обиколница

Слободен печат
Сообраќајот на скопската обиколница кај клучка Радишани, во правец од Волково кон Смилковци, кој беше во прекин, е нормализиран, соопшти АМСМ. Сообраќајот беше во прекин...
Хроника

Во прекин сообраќајот кај скопската обиколница

Слободен печат
Поради сообраќајна несреќа изутринава во прекин е сообраќајот на скопската обиколница кај клучката Радишани, во правец од Волково кон Смилковци. Од АМСМ информираат дека до...
Ваш агол Ви Препорачуваме

Смрди корни по битолската обиколница (ВИДЕО)

Слободен печат
На горниот влез кај ромското маало Баир на битолската обиколница, врие од ѓубре. Фрлал кој кај стигне. А од надлежните никој ни со прст не...