Во Шведска се урна мал авион со десет лица

Фото: Screenshot/YouTube

Мал авион со девет лица се урна денеска по полетувањето кај Оребро во Шведска, убивајќи повеќе луѓе, соопшти полицијата.

„Ова е падобрански авион кој се урна по полетувањето“, изјави за агенцијата ТТ, Емил Густавсон, водачот на спасувачите во Заедничкиот координативен центар за спасување.

 

Видео на денот