16 C
Скопје

Во Британија 99 проценти од луѓето ќе бидат под уште порестриктивен режим

Речиси 99 проценти од Британците ќе треба да бидат под уште порестриктивен режим од следната недела, соопштија денеска британските власти.

Само 713.573 луѓе или 1,27 проценти од британската популација, кои живеат на островот Вајт во Корнвол, нема да мора да поминат низ силни ограничувачки мерки наметнати од Владата, пренесува „Индипендент”.

Вајт е најголемиот британски остров и се наоѓа на југ, а е оддалечен седум километри од копното.

Повеќе од половина од населението – 32.226.170 лица или 57,25 проценти ќе влезат во рестриктивно ниво два од 2 декември, соопшти Даунинг стрит.

Останатите 41,48 проценти, или 23.347.218 лица, ќе мора да бидат во најсилното, трето ниво на „затворање”.

Прочитајте и...  Приведен дилер од кумановско

Поврзани вести

Црни рекорди за Грција: Најголем број на починати и приклучени на апарати

Слободен печат

Лажен агент за недвижности 6 пати продал ист стан, агенциите загрижени за својот углед

Слободен печат

Богдановиќ за спорната градба кај „Холидеј Ин“: Двајца охриѓани ни ја попречија постапката во Уставен

Слободен печат

ФОТО | Музеј на „воени трофеи“: Алиев се сликаше покрај шлемовите на убиените ерменски војници

Слободен печат

Повторно рестрикции во водоснабдувањето за сите потрошувачи во Тетово

Слободен печат

Се ограничуваат трошоците на државните функционери за угостителски услуги

Слободен печат

Остави Коментар