ВИДЕО+ФОТО | Светлана Цеца Ражнатовиќ пристигна на снимање на „Sвездите на Гранд“: Пејачката седна на местото на Карлеуша

Фото: Instagram

Цеца се појави на првиот сет на снимањето на „Sвездите на Гранд“ во сини панталони и перфорирано сино палто под кое носете корсет кој ги истакна нејзините атрибути.

Претходно, во интервју за Nova.rs, пејачката посочи дека ќе го „подигне“ ова музичко натпреварување на повисоко ниво.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zvezde Granda (@zvezdegranda)


„Имаше голема понуда и взаемна добра волја да се подигне музичкото натпреварување на уште повисоко ниво и дополнително да се популаризира. Со сето тоа, со заедничка сила и искуства, формираме нови лица на музичката сцена. Преговорите траеја извесно време, а ние ги конкретизиравме дури вчера. Не сакав јавно да зборувам за тоа додека не се потпише договорот, штом тоа беше направено, продукцијата излезе со својата објава. Имам искуство на натпревари, прво јас учествував на нив и се борев за првите места, а потоа станав дел од „Пинкови ѕвездички“. Искрено, добивам одлични впечатоци од тоа натпреварување“, истакнала Цеца.

Видео на денот