ВИДЕО: Во Германија изведен најбизарниот корнер кој го збуни и коментаторот

На натпреварот од втората германска лига помеѓу Карлсруе и Регенсбург, изведувањето на корнер ги насмеа фудбалските фанови но и ТВ коментаторите.

Фудбалерите на Карлсруе со новиот „изум“, на изведување на корнер ги збунија гостинските фудбалери но и коментаторот. Додека играчот се подготвуваше да го изведе корнерот, неговите соиграчи беа наредени на линијата од шеснаесетникот и оддеднаш втрчаа во казнениот простор, но нивниот изум не резултираше со погодок.

Видео на денот