• корнер

ВИДЕО: Најубавиот гол од корнер, со десна нога од десна страна ја испрати топката во мрежа

На натпреварот од Копа Судамерикана помеѓу Барселона и Вандерс беше постигнат веројатно најубавиот гол директно од корнер. Дамијан Дијаз од еквадорскиот тим Барселона со фантастичен потег го изненади голманот на Вандерс и даде гол од корнер за водство од 4:1 на неговиот тим. Голманот на гостите при изведување на корнерот излезе од својата гол линија, …

ВИДЕО: Најубавиот гол од корнер, со десна нога од десна страна ја испрати топката во мрежа Read More »