ВИДЕО | Сејдини: Пред 50 дена ФФМ ја превзема обврската целосно да го уреди тревникот на стадионот, ова е резултатот

Фото: ФФМ

Македонската фудбалска репрезентација утре на домашен терен ќе игра против Англија во последниот натпревар од квалификациите за Европското првенство. Воедно овој натпревар е и првиот на новниот тревник кој треба на фудбалерите да им ги даде најдобрите услови за игра.

Долго време репрезентацијата мака мачеше со лошата состојба на теренот, а гласни беа и Италијанците на нивното гостување во октомври во натпреварот кој заврши без победник 1:1.

Денес на еден еден пред почетокот на натпреварот се огласи и првиот човек на федерацијата Муамед Сејдини истакнувајќи дека федерацијата го средила проблемот по само 50 дена од преземањето на контролата над стадионот.

„Пред 50 дена ФФМ ја превзема обврската целосно да го уреди и да направи сосема нов терен на Арената “Тодор Проески”. Ова е резултатот!“, објави Сејдини

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот