Муамед Сејдини Archives - Слободен печат

Tag : Муамед Сејдини

Спорт Фудбал

ФФМ, Сејдини: Пласманот на ЕП е остварување на сонот!

Слободен печат
Новогодишно обраќање на претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини: – Пласманот на Европско првенство е остварување на сонот. Јас се надевам дека македонската...
Спорт Фудбал

Потпишан договор за нова трибина на стадионот во Охрид

Слободен печат
Претседателот на Фудбалската федрација на Македонија, Муамед Сејдини и градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески официјално го потпишаа договорот за соработка во проектот за изградба на...
Спорт Фудбал

ФФМ со помош за погодените од земјотресот во Албанија

Слободен печат
Првите луѓе на Фудбалските федерации на Албанија, Македонија и Косово се сретнаа во Драч. Се согласија да ги поддржат семејствата погодени од земјотресот. Фудбалската федерација...
Спорт Фудбал

Не постои сигурна употреба на пиротехника во стадионите!

Слободен печат
Во организација на УЕФА и Фудбалската федерација на Македонија во Скопје се одржува првата регионална конференција за пиротехника. Денеска и утре на конференцијата во хотел...
Спорт Фудбал

ФФМ со парична награда за репрезентативците

Слободен печат
Македонската А репрезентација оствари триумф против Словенија во квалификациите за ЕУРО 2020 година и со дополнителен мотив за позитивен резултат патува за Варшава на дуел...
Спорт Фудбал

ФФМ најави: Чаир ќе добие европски стадион!

Слободен печат
Фудбалската федерација на Македонија во насока на унапредување на фудбалската инфраструктура на стадионите во државата и веќе најавените проекти за изградба на трибини денеска заедно...
Спорт Фудбал

Пандев за нов претседател на ФФМ!?

Слободен печат
Горан Пандев (35), според најавите се очекува уште една сезона да настапува за екипата на Џенова. Не е тајна дека посакува на репрезентативен план да...
Спорт Фудбал

Федерацијата нема да добие ниту евро од ТВ правата!

На состанокот претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини и генералниот секретар, Филип Поповски на претставниците на клубовите им ги презентираа понудите од две регионални телевизии за...
Спорт Фудбал

Сејдини му честита на Инфантино за новиот мандат

Слободен печат
Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини му честиташе за новиот мандат на претседателот на ФИФА, Џани Инфантино. На Конгресот на ФИФА, актуелниот претседател,...
Спорт Фудбал

Официјално: Ангеловски останува селектор на репрезентацијата!

Слободен печат
Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини и селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски ги договорија условите за продолжување на договорот на Игор...