15.8 C
Скопје

ВИДЕО: Роналдо во „невозможна мисија“ – бега од Пандев, Бејл, Мбапе, Лукаку..!

Титулата ја брани репрезентацијата на Португалија која се наоѓа во „групата на смртта“ заедно со Португалија, Германија и Унгарија.

Кристијано Роналдо беше еден од најзаслужните што Португалците пред четири години ја освоија прва титула во историјата. Роналдо, играчот на Јувентус, во својата кариера имал бројни трофеи на клупски план и многу индивидуални признанија.

Дали ќе успее со својата селекција да ја одбрани титулата на Евро 2020, останува да видиме.

Познатиот уметник Омар Момани на својот Јутјуб канал објави видео на кои се гледа како Роналдо со сите сили се обидува да го задржи трофејот, на патот кон „Вембли“ каде што ќе се игра финалето на ЕП, а другите на секаков начин се обидуваат да го „украдат“.

Секако на ова ЕП игра и македонската А репрезентација предводена од капитенот Горан Пандев кој исто така имал славни моменти во клупската карира, па заслужено се наоѓа и во ова видео.

По повик од хрватските фудбалери, одеднаш се појавуваат Пандев и уште еден фински репрезентативец, да го земат трофејот, но Роналдо ги избегнува и тие удираат во дрво.

ВИДЕО: Во „Пинг Понг стил“ – Македонија до четвртфинале, а Чешка ќе биде европски шампион!

Поврзани вести

Падобранецот на „Гринпис“едвај спасил жива глава, снајперисти го имале на нишан

Слободен печат

Ламело Бол е дебитант на годината во НБА

Слободен печат

Навивачка љубов: „Фалангата“ и украинските фанови заедно во Букурешт

Слободен печат

ВИДЕО: Италија ја суреди Швајцарија и се пласира во осминафиналето

Слободен печат

ФОТО: Јокиќ се врати во родниот Сомбор и веднаш седна во едносед

Слободен печат

Срамно, масовно се бришат видеата на кои Ѓоковиќ му го подарува рекетот на момчето од трибините

Слободен печат

Остави Коментар