ВИДЕО: Поранешен министер од Република Српска ги дупнал гумите од колите на комшиите, го „фатила“ камера

Фото: Твитер

Поранешниот министер за финансии во Владата на Република Српска, во Босна и Херцеговина, Миленко Врачар, е уапсен откако им ги дупнал гумите на автомобилите на соседите во центарот на Бања Лука, а чинот го забележала надзорна камера, објави Српскаинфо.

Врачар, кој сега не извршува никаква државна функција и има приватна фирма, е во истражен притвор, пишува порталот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот