ВИДЕО | Оливија Мун го очекува своето прво дете: Актерката во последниот триместар од бременоста зборува за подигање на свеста за менталното здравје

Фото: Принтскрин / Instagram

Лиза Оливија Мун (41) сподели видео на Инстаграм со кое го привлече вниманието на бројните фанови на социјалните мрежи

Актерката е во напредна бременост. Таа го сними видеото како дел од рекламната кампања во која учествува, а истото има цел за подигање на свеста за менталното здравје и неговото значење.

Убавата холивудска ѕвезда е лежерно облечена и без шминка, а јасно се гледа дека е во последниот триместар од бременоста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by THE SKINNIE (@gimmetheskinnie)


Иако папараците ја фотографираа во изминатите недели и светот дозна за бременоста на Оливија, таа досега не сакаше премногу да открива на оваа тема.Како што призна за Access Daily“, го очекува своето прво дете со Џон Мулани, големата ѕвезда на американската комедија.

Се чувствувам навистина добро, изливите на љубов и поддршка што ги добивам се неверојатни, истакнала актерката.

Видео на денот