-5 C
Скопје

ВИДЕО: Навивачи на „Емирати“ стадионот после 272 дена!

Како што и се најавуваше од Англија во изминатиот период, врвните тамошни фудбалски клубови се организираат полека, но сигурно да ги враќаат навивачите на трибините, иако и натаму актуелна е ситуацијата со ковид-19.

После новите мерки од британската Влада, верните љубители во ограничен број можат повторно да ги следат натпреварите во стадионите.

Вечерва таков пример имаме во Лондон на „Емирати“ стадионот каде што Арсенал игра меч од Лигата на Европа против австрискиот клуб Рапид Виена.

Вкупно 2000 гледачи колку што е дозволено според новите мерки, а присутните имаа задоволство во овој случај фановите на Арсенал да се радуваат и на погодок.

Францускиот интернационалец Лаказет постигна водечки гол за „топчиите“ и веднаш истиот го прослави со навивачите на трибините.

Прочитајте и...  СП Египет: Нов убедлив триумф на Шведска, Русите ја изненадија Словенија

Да додадеме уште дека „топчиите“ играат пред публика за првпат после 272 дена и лондонското дерби со Вест Хем на 7 март годинава.

Поврзани вести

ВИДЕО: Лестер ги раздвои Јунајтед и Ливерпул на табелата, минималец на Челси

Слободен печат

Честитка од Пендаровски за одбојкарите за пласманот на ЕП

Слободен печат

СП Египет: Нов убедлив триумф на Шведска, Русите ја изненадија Словенија

Слободен печат

Дебаклот од Египет е вториот најголем во историјата на Македонија на ЕП и СП

Слободен печат

Јокиќ е полн со трикови

Слободен печат

Љафтов: Покажавме кои сме и што сме

Слободен печат

Остави Коментар