ВИДЕО | Македонски дуел во Азербејџан: Еврогол на Тодороски, стрелаше и Алими

Фото: Sumgait FC

Во 15. коло во Азербејџан се сретнаа екипите на Сумгаит и Габала, а на крајот резултат беше 1:1. Ова беше и дуел на двајца македонски интернационалци кои постигнуваа погодоци.

Прво Исник Алими донесе предност за тимот на Габала со гол од пенал, за само пет минути подоцна репрезентативецот Тодор Тодороски со ефектен погодок за погоди заедничување. На крајот тој резултат се покажа и како конечен.

Алими го постигна шестиот гол за Габала сезонава, додека за Тодороски голот беше првенец во новиот клуб.

Видео на денот