-8 C
Скопје

ВИДЕО: Лејкерси понудија двајца играчи за Шрудер!

Лос Анџелес Лејкерс водат разговори со Оклахома Сити Тандер за ангажирање Денис Шрудер (27), во т.н. размена, пренесува новинарот на „ЕСПН“, Адриан Војнаровски.

Според информациите се очекува актуелниот НБА шампион за германскиот репрезентативец да ги понудат искусниот Дени Грин и правото на 28 пик на драфтот кој ќе биде одржан в среда.

Сето ова може да биде реализирано веќе наредниот понеделник, бидејќи претходно клубови кои покажаа интерес за Шрудер започнаа со други опции.

Шрудер беше 17 пик на Атланта на драфтот во 2013 година, а после пет сезони поминати во дресот на Хакси, се пресели во Оклахома.

Минатата сезона имаше просек од 18,9 поени, 3,6 скока и четири асистенции по меч, а „езерџиите“ во него гледаат разноврсен играч кој би им значел многу во напорите да ја одбранат титулата.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Најубавиот гол, „цепелин“ на релација Кузмановски - Лазаров!

Поврзани вести

ВИДЕО: Златан Ибрахимовиќ, човек за кого нема граници!

Слободен печат

Митревски: Да продолжиме во ваков ритам и на наредните три мечеви!

Слободен печат

Евролига: „Кралевите“ на колена, фантастичната Црвена звезда го освои Мадрид!

Слободен печат

Единствени без бодови, ја стартуваме главната фаза против Словенија!

Слободен печат

Николов е новиот „волк“, Македонецот ќе игра за Лече

Слободен печат

Брестовац: Бековите беа навистина добри, во вториот дел ја подобривме одбраната!

Слободен печат

Остави Коментар