3.4 C
Скопје

Tag : оклахома сити тандер

Кошарка Спорт

НБА: Феноменалниот Дончиќ знаеше како против „стршлените“!

Слободен печат
Кошаркарите на Далас го совладаа Шарлот со 104:93 благодарение на новата одлична партија на Лука Дончиќ, како и Кристапс Порзингис кој се врати на терените...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јокиќ блескаше, деби од соништата за Покушевски во НБА!

Слободен печат
Започнаа контролните натпревари како подготовка за новата сезона во НБА лигата, Оклахома триумфираше над Сан Антонио со 108:121. Во редовите на Сити Тандер дебитираше големиот...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Лејкерси понудија двајца играчи за Шрудер!

Слободен печат
Лос Анџелес Лејкерс водат разговори со Оклахома Сити Тандер за ангажирање Денис Шрудер (27), во т.н. размена, пренесува новинарот на „ЕСПН“, Адриан Војнаровски. Според информациите...
Кошарка Спорт

НБА: „Ракетите“ посилни од „громовите“, Мајами знае како со Милвоки! (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Хјустон се пласираше во полуфиналето на Западната конференција откако во една возбудлива завршница успеа да ја победи Оклахома со 104:102 во седмиот одлучувачки...
Кошарка Спорт

НБА: Мајами прв до предност против Милвоки (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Мајами го надиграа Милвоки со 115:104 и поведоа со 1:0 во првиот натпревар од втората рунда на плеј-офот во Источната конференција во НБА...
Кошарка Спорт

Двајца ја делат титулата најдобар тренер во НБА!

Слободен печат
Еден тренер од Истокот и еден од Западот добија ист број на гласови…Гласаше Синдикатот на тренери во НБА лигата, право на глас имаа тренерите на...
Кошарка Спорт

Историјата можеше да биде поинаква, Харден наместо во Хјустон требаше да замине во Вашингтон

Слободен печат
Џејмс Харден во 2012 година да не биде во сенка на Расел Вестбрук и Кевин Дурант од Оклахома сити тандер се пресели во Хјустон рокетс....
Кошарка Спорт

Како ракометар, со една рака – најлудиот кош на сезоната во НБА! (ВИДЕО)

Слободен печат
Стивен Адамс имаше причина да биде добро расположен, неговата Оклахома славеше на гостувањето кај Њу Орлеанс со резултат 123:118. Придонес во триумфот имаше интернационалецот од...
Кошарка Спорт

Лука Дончиќ најдобар во НБА новогодишната ноќ (ВИДЕО)

Слободен печат
И покрај тоа што имаше многу нереализирани шутеви, од кои и неколку клучни, а неговиот Далас загуби кај Оклахома (106:101), Лука Дончиќ во 2020 влезе...
Кошарка Спорт

Денвер со серија 24:0 дојде до триумф над Орландо

Слободен печат
Кошаркарите на Денвер дојдоа до 18. победа сезонава, а четврта во низа, благодарение на неверојатниот пресврт во второто полувреме. Орландо на полувремето имаше предност од...