20.8 C
Скопје

ВИДЕО | Како се создаваше гламурот? Вчерашните подготовки за доделувањето на Оскарите…

Глен Клоуз, Андра Деј, Кери Мулиган и Рис Витерспун им покажаа на своите следбеници на социјалните мрежи како течеа нивните подготовки во пресрет на доаѓањето на 92-то доделување на Оскарите…

Актерката Гелн Клоуз својата подготовка ја започна со коктел во раката, а воедно покажа и како се создава нејзината фризура и маникирот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Real Glenn Close (@glennclose)


Андра Деј на Инстаграм објави видео во кое им најави на фановите дека е подготвена за своето деби на Оксарите

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andra Day (@andradaymusic)


На Инстаграм беше споделено и видеото од разубавување на Кери Мулиган

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgie Eisdell (@georgieeisdell)


Пред да се појави на црвениот тепих на Инстаграм своја фотографија во лежерно издание сподели и актерката Рис Витерспун.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Reese Witherspoon (@reesewitherspoon)

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар