18.8 C
Скопје

Tag : оскарите

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: После подолга пауза, Адел во топ форма се журкаше на забавата по доделувањето на Оскарите

Слободен печат
Поминаа неколку месеци откако ја видовме последниот пат во јавноста британската музичка ѕвезда Адел, која во последните години својот живот го пресели во Лос Анџелес....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Ријана има милиони, но не се грижи за гламурот

Слободен печат
Светската музичка ѕвезда Ријана се почесто избира негламурозни модни изданија со кои и тоа како привлекува внимание кај јавноста, а сега истото го направи и...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Рејтингот на Оскарите најнизок во историјата на церемонијата

Слободен печат
Гледаноста на последното свечено доделување на Оскарите опадна на 9.85 милиони телевизиски гледачи во САД, што е пад од повеќе од 58 проценти во однос...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Како се создаваше гламурот? Вчерашните подготовки за доделувањето на Оскарите…

Слободен печат
Глен Клоуз, Андра Деј, Кери Мулиган и Рис Витерспун им покажаа на своите следбеници на социјалните мрежи како течеа нивните подготовки во пресрет на доаѓањето...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Харисон Форд и Бред Пит меѓу водителите на доделувањето на Оскарите

Слободен печат
Американската академија на филмски науки и уметности го соопшти денес списокот на актери и познати личности кои ќе бидат водители на 93-та церемонија за доделување...
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Една реклама од 30 секунди за време на доделувањето на Оскарите ќе чини 2 милиони долари?

Слободен печат
Доделувањето на Оскарите не очекува на 25 април…. За еден месец не очекува најновото доделување на Оскарите, а како што стојат работите, рекламите кои ќе...
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Како ќе изгледа овогодинешното доделување на Оскарите?

Слободен печат
На 93-то доделување на Оксарите во 2021 година „Zoom“ нема да биде дозволен, објавија продуцентите. За разлика од Еми наградите и доделувањето на Златниот глобус,...
Еспресо Мода

Шарлиз Терон и шишки? Тоа изгледа вака! (ФОТО)

Слободен печат
Шарлиз одлучи уште еднаш драстично да ја промени фризурата и целокупниот изглед… Актерката Шарлиз Терон изненади многумина кога на овогодинешното доделување на Оскарите се појави...