24.8 C
Скопје

ВИДЕО: Фудбалски натпревар траеше само пет секунди!

Нисколигашите натпревари секогаш знаеле да понудат по некоја интересна приказна, а таква ни доаѓа од соседството. Еден несекојдневен момент ни доаѓа од српскиот фудбал каде можеби е одигран најкраткиот дуел во историјата на овој спорт.

Мечот од 13 коло од Колубарско-мачванската зона (четврти ранг) во Србија помеѓу Врело Спорт и Спартак Љиг траеше само пет секунди.

Спартак на теренот излезе со седум играчи, главниот судија донесе знак за почеток на натпреварот и после само пет секунди еден играч од таа екипа ја шутна топката и падна на теренот.

Првиот момент се помисли дека станува збор за сериозна повреда, иако беше укажана и лекарска помош, но можно е и фолирање, лажење дека е повреден со цел да се избегне резултатска катастрофа, друг избор очигледно немаше..

Според правилникот, еден клуб мора на теренот да има најмалку седум фудбалери, а во овој случај тој услов не се исполни и арбитарот донесе одлука за крај на мечот.

Поврзани вести

Арбреша Реџепи е осмиот македонски спортист кој ќе учествува на Игрите во Токио

Слободен печат

ВИДЕО: Елмас победник во „квизот“ на Наполи – колку добро ги познаваш соиграчите?

Слободен печат

Џенова му понуди нов договор на „Гранде“ Пандев!

Слободен печат

Кои беа најбрзите македонски репрезентативци на Европското првенство?

Слободен печат

ВИДЕО: Англичаните „гладни“ за одмазда, не ја забораваат неправдата од 2010 година!

Слободен печат

ВИДЕО: „Гаучосите“ го разбудија Лео Меси за да му честитаат роденден!

Слободен печат

Остави Коментар