• фудбалски натпревар

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО): Почина фудбалерот кој доживеа срцев удар среде меч во Португалија!

Тажни вести пристигнуваат од Португалија, почина фудбалерот кој последните неколку дена се бореше за неговиот живот. Бразилецот Алекс Аполинарио падна на тревата за време на фудбалски натпревар, а причината беше срцевиот удар кој го доживеа. Неговите соиграчи и противници се обидоа да му помогнат, тој беше итно пренесен во болница. Третолигашот Алверка за кој играше …

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО): Почина фудбалерот кој доживеа срцев удар среде меч во Португалија! Read More »