ВИДЕО: Две деца убиени во крвав судир на банда во Париз, силни полициски сили пристигнуваат во предградијата

Две деца загинаа, а други две беа повредени во жесток судир меѓу ривалски банди во населбата Есон, на периферијата на француската престолнина Париз.

„Наредив околу сто полицајци да дојдат тука во Есон, шеесетмина во Дурдан и четириесет во Буси Сент Антоан“, рече францускиот министер за внатрешни работи Џерал Дарменин.

Четиринаесетгодишно девојче почина како резултат на прободување со нож за време на конфликтот, а помалку од еден час откако почина, почина и еден нејзин врсник, кој исто така учествуваше во тепачката, пишува РИА Новости.

 

Прочитајте и...  Причините семејни: Портпаролот на грчката Влада, Христос Тарантилис поднесе оставка

Поврзани вести

Незадоволствата во ДУИ се лични, не програмски

Дестан Јонузи

Донирани автоматски пушки од САД за модернизација на Армијата

Слободен печат

Прогноза за Арктикот до крај на векот: Температурата може да се зголеми за 20 степени

Слободен печат

Портпаролот на Вмро-Дпмне ќе стане татко

Слободен печат

Албанија регистрира црн месечен рекорд на ковид-19: Во февруари починале 406 лица, меѓу нив и 18 годишник без коморбидитети

Слободен печат

ВО ЖИВО: Заев и Шилегов за реконструкцијата на Универзална сала

Слободен печат

Остави Коментар