4 C
Скопје

Tag : Криминални банди

Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Две деца убиени во крвав судир на банда во Париз, силни полициски сили пристигнуваат во предградијата

Слободен печат
Две деца загинаа, а други две беа повредени во жесток судир меѓу ривалски банди во населбата Есон, на периферијата на француската престолнина Париз. „Наредив околу...
Вести Свет

Силен удар врз подземјето: Мексико „замрзна“ 126 милиони долари на криминални банди

Слободен печат
Мексиканските власти замрзнаа 1.352 банкарски сметки со вкупно 126 милиони долари депонирани од 14 криминални банди. Тоа го објави шефот на финансиското разузнавање Сантијаго Нието,...