ВИДЕО: Црвена звезда по 14 години со двојна круна во Србија!

Фото: facebook.com/crvenazvezdafk

Денеска во финалето на српскиот куп составот на Црвена звезда го совлада Партизан после изведувањето на пеналите (4:3, 0:0).

Малку шанси и повеќе внимателност имаше од двете страни во 120 минути игра, како едвај да ја чекаа пенал серијата.

А во пеналите беа видени немили сцени, за малку ќе дојдеше до тепачка меѓу Никола Крстовиќ и Владимир Стојковиќ.

А потоа имаше и две клучни одбрани на Милан Борјан, односно излезе како победник против Милош Јојиќ и Никола Штулиќ.

„Црвено-белите“ го освои првиот Куп на Србија после девет години, вкупно 25 во нивната историја.

Видео на денот