ВИДЕО: Црвена звезда по 14 години со двојна круна во Србија!

Фото: facebook.com/crvenazvezdafk

Денеска во финалето на српскиот куп составот на Црвена звезда го совлада Партизан после изведувањето на пеналите (4:3, 0:0).

Малку шанси и повеќе внимателност имаше од двете страни во 120 минути игра, како едвај да ја чекаа пенал серијата.

А во пеналите беа видени немили сцени, за малку ќе дојдеше до тепачка меѓу Никола Крстовиќ и Владимир Стојковиќ.

А потоа имаше и две клучни одбрани на Милан Борјан, односно излезе како победник против Милош Јојиќ и Никола Штулиќ.

„Црвено-белите“ го освои првиот Куп на Србија после девет години, вкупно 25 во нивната историја.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот