• куп на србија

ВИДЕО: Црвена звезда по 14 години со двојна круна во Србија!

Денеска во финалето на српскиот куп составот на Црвена звезда го совлада Партизан после изведувањето на пеналите (4:3, 0:0). Малку шанси и повеќе внимателност имаше од двете страни во 120 минути игра, како едвај да ја чекаа пенал серијата. А во пеналите беа видени немили сцени, за малку ќе дојдеше до тепачка меѓу Никола Крстовиќ …

ВИДЕО: Црвена звезда по 14 години со двојна круна во Србија! Read More »