13 C
Скопје

ВИДЕО | Бритни Спирс: Овие документарци за мојот живот се толку лицемерни… ги критикуваат медиумите и потоа го прават истото?

Бритни Спирс неодамна остро ги критикуваше документарците за најтешкиот период од нејзиниот живот, нарекувајќи ги лицемерни. Но, поголемиот дел од фановите не веруваат дека таа го напишала текстот и се убедени дека Бритни нема контрола ни над нејзиниот Инстаграм.

Имено, ѕвездата постојано го привлекува вниманието на јавноста, особено откако неодамна излезе документарниот филм за нејзиниот живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

 

Во документарниот филм во продукција на Њујорк Тајмс „Framing Britney Spears“ сведочеа нејзини поранешни соработници, но Бритни не се појави во документарецот. Многу луѓе коментираа дека документарецот е болен и тежок за гледање.

Целиот свет ја дозна приказната за Бритни, како и за судската битка што ја води со сопствениот татко кој воедно од 2008 година е и нејзин старател кој го контролира нејзиното богатство. Сето ова благодарение на неколку документарци, направени и објавени без дозвола или консултација со Бритни.

Спирс постојано комуницира со своите обожаватели преку социјалните мрежи каде објавува видеа  преку кои многуина веруваат дека таа се обидува да ја раскаже својата приказна.

Сега, пејачката сподели видео на кое танцува, а во описот на истото таа се огласи во врска со документарците нарекувајќи ги лицемерни. Нејзината објава ви ја пренесуваме во целост:

„Боже! 2021 година е дефинитивно подобра од 2020 година, но никогаш не помислував дека ќе биде ваква!!! Оваа година има толку многу документарни филмови за мене со туѓи погледи на мојот живот… Што можам да кажам… Јас сум длабоко поласкана!!! Овие документарци се толку лицемерни… ги критикуваат медиумите и потоа го прават истото??? Проклетство… Не ве познавам, но сакам да ви кажам дека иако имав доста тешки периоди во мојот живот… имав уште неверојатни моменти и за жал мои пријатели… Мислам дека светот е позаинтересиран за негативното!!!

Мислам… нели овој бизнис и општество се за иднината? Зошто да се потенцираат најнегативните и најтрауматизирачките времиња во мојот живот од минатото?“

epa-efe
EPA/JASON SZENES

Еве нешто посветло, ова е видео на кое танцувам! Имам толку многу патувања пред мене и со нетрпение го чекам ова лето и едвај чекам да танцувам во различни студија! Се надевам дека ќе добијам минијатурно езерце со јапонски крапови во мојот двор! Знам дека сум чудна, но еј… магијата е во малите нешта и јас сум многу благодарна за мојот прекрасен двор… Ја имам најдобрата градина во Лос Анџелес. Се надевам дека сите го живеете најдоброто од својот живот…

Последниот документарец во кој се обработува и раскажува животот на Бритни Спирс направен од „Би-Би-Си“, каде се појавува и познатиот шминкер Били Б. Тој вели дека се сомнева дека Бритни нема контрола ни над нејзиниот инстаграм-профил – нешто што нејзините бројни обожаватели се обидуваат да го разјаснат веќе подолго време. Во последната објава, Бритни се осврна и на тврдењето на Били Б:

„Всушност, воопшто не разговарам со Били Б, така што искрено сум многу збунета! Ова е мојот Инстаграм! Не сакам папараци… Не сакам вие и вашата екипа да ме следите наоколу!!!“, напиша таа.

Поврзани вести

ФОТО | Вил Смит сака да ја врати титулата „најдобар фраер“: Актерот започна со вежбање во теретана!

Слободен печат

Доаѓа моќен астро период за пари и љубов: Овие три знаци ги очекува голема среќа за време на младата Месечина

Слободен печат

ФОТО | Холивудските сребрени лисици: Овие актери се позгодни и пошармантни благодарение на седата коса!

Слободен печат

Пред десет години Парис Хилтон предизвика гнев кај јавноста, а дури денес го објасни натписот на нејзината маица „Престанете да бидете сиромашни“

Слободен печат

Експертите го вперија прстот во него: Само еден човек е виновен за заминувањето на Меган и Хари од кралското семејство!

Слободен печат

Направете си нешто вкусно ова попладне – Вкусете го колачето „Маџарица“

Слободен печат

Остави Коментар