ВИДЕО | Барселона во натпревар со шест гола ремизираше против Гранада

Фото: EPA-EFE/Andreu Dalmau

Eкипата на Барселона во натпревар со шест голови вечерва ремизираше против Гранада (3:3). Гранада вечерва и на двапати имаше водство, но на крајот немаше победник.

Беше Барселона фаворит пред почетокот на натпреварот кој и добро го започнаа со голот на младиот Јамал. Пред крајот на полувремето Санчез ги изненади фановите на Барселона со гол за израмнување.

Шокот за каталонскиот гигант беше уште поголем кога Пелистри во 60-тата минута донесе предност за Гранада. Но, Левандовски по само три минути го „поништи“ водството и донесе ново израмнување.

Веќе во 66-тата минута Микел погоди за второ водство во натпреварот на Гранада. Барселона од пораз ја спаси Јамал со неговиот втор гол на средбата во 81-та минута.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот