16.8 C
Скопје

Tag : Гранада

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Покер на Реал во Гранада, „кралевите“ ја продолжуваат потерата по Атлетико

Слободен печат
Фудбалерите на Реал Мадрид остварија убедлива победа на гостувањето кај Гранада со 4:1 со што на две кола до крајот ги задржаа шансите за се...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Наместо на врвот, Барса со голем кикс во борбата за титулата!

Слободен печат
Денеска фудбалерите на Барселона изненадувачки се поразени на домашен терен од Гранада со резултат 2:1 после пресврт во последниот натпревар од 33 коло во „Ла...
Спорт Фудбал

ВИДЕО I Лига на Европа: Пеналот кобен за Адеми и Ристовски, Јунајтед со едната нога во полуфинале

Слободен печат
Динамо Загреб за кого настапуваат македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски, е поразен со 0:1 во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на Европа....
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Крај за Тотенхем, Ристовски и Адеми во четвртфиналето на Лига Европа!

Слободен печат
Се дознаа вечерва првите патници во четвртфиналето на Лига Европа, тие се Арсенал, Динамо Загреб, Гранада и Рома. И покрај триумфот на првиот натпревар од...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Елмас и Наполи елиминирани од Лигата на Европа

Слободен печат
Екипата на Наполи за која 60-тина минути одигра и македонскиот репрезентативец Елиф Елмас иако ја совлада Гранада со 2:1 ги заврши настапите во Лигата на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Цел натпревар за Елмас, Гранада го изненади Наполи!

Слободен печат
Се комплетираа сите први натпревари од 1/16 финалето во фудбалската Лига Европа, Наполи на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас загуби на гостувањето кај Гранада со 2:0....
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Во финишот им избега победата на Барди и Леванте!

Слободен печат
Денеска во рамките од 22 коло во најсилното шпанско првенство Леванте на домашен терен ремизираше 2:2 со Гранада. Иако двапати водеше составот на Лопез, на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Имаше негатива од 2:0, на крајот Барса пукна „петарда“!

Слободен печат
Сите ја видоа Барселона пред елиминација од Кралскиот куп, но на крајот каталонскиот гигант ја оправда фаворитската улога иако многу потешко од очекувањата, триумфирајќи со...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Барса е незапирлива кога блескаат Меси и Гризман!

Слободен печат
Барселона ја запиша 10 победа (трета по ред) во шпанската „Ла Лига“, вечерва на гостински терен со убедливи 0:4 славеше против Гранада. Уште во првото...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Луис Суарез ја сака титулата, „Ел Пистолеро“ е херојот на Атлетико!

Слободен печат
Атлетико Мадрид вечерва на домашен терен во најсилното шпанско првенство успеа да го совлада Хетафе со 1:0. Херој на домаќините беше уругвајскиот интернационалец Луис Суарез...