Видал патува за Милано, Барса ќе брои еден милион евра!

Играчот за врска на Барселона, Артуро Видал, денеска ќе пристигне во Милано за да го финализира својот трансфер во Интер, објави новинарот Фабрицио Романо на својот Твитер профил.

Италијанскиот клуб од Милано според најавите ќе плати еден милион евра за услугите на чилеанскиот интернационалец. Чилеанецот практично повеќе не е фудбалер на каталонскиот клуб. Деновиве тој го раскина договорот со Барса.

Вчераутро пристигна во базата и се раздели со досегашните соиграчи од „Камп Ноу“. Веќе стана познато дека 33-годишниот Видал се договорил за договор со Интер. Неговата годишна плата ќе биде шест милиони евра без бонуси.

Прочитајте и...  УЕФА го најавува историскиот меч Грузија-Македонија

Се очекува неговиот договор со „неро-аѕурите“ да биде до 2022 година со опција за продолжување на соработката на уште 12 месеци.

Играчот за врска го носи дресот на Барселона од 2018 година, а претходно играше за Баерн, Јувентус, Баер Леверкузен и Коло Коло.

Поврзани вести

Први победи за ПСЖ и Челси во ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со победата над Чориќ дојде до израмнување на рекордот на Сампрас

Слободен печат

Венгер: Со Суперлигата сакаат да ја уништат Премиер лигата

Слободен печат

Димитријевиќ и Хувентуд не знаат за пораз во Еврокупот, последна жртва е Уникс

Слободен печат

НБА тимот Јута џез продаден за 1.6 милијарди долари

Слободен печат

Само две работи можат да го запрат Ѓоковиќ да не биде историски број 1

Слободен печат

Остави Коментар