Вардар најде нов голман во ПСЖ!? (ФОТО)

Доколку ѝ се верува на „магичната“ Википедија на РК Вардар, се очекуваат уште две нови засилувања за наредната натпреварувачка сезона, покрај најавуваниот руски лев бек Дмитри Санталов од Чеховски Медведи.

После заминувањето на Дејан Милосављев (во Бундес лигата), оваа сезона македонскиот и европски шампион не блеска најдобро на голманската позиција.

Први опции кај тренерот Едуард Кокшаров се Алжирецот Калифа Гедбан и Летонецот Артурс Кугис, а заедно со нив е и младиот и талентиран Марко Кизиќ.

Како нов голмански трансфер во СЦ „Јане Сандански“ се шпекулира името на Родриго Коралес (28) кој моментно ги брани боите на францускиот клуб ПСЖ кој од клупата го води нашиот екс селектор Раул Гонзалез и своевремено кормилар на Вардар, Раул Гонзалез.

Прочитајте и...  Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!
принтскрин/википедија

Во својата кареира Шпанецот Коралес играше уште за Барселона, Уеска и Висла Плоцк. Со шпанската репрезентација лани го освои златниот медал на ЕП.

Потоа, позицијата десно крило може да биде освежена со поранешниот играч на Металург, Дарко Ѓукиќ (24).

Српскиот репрезентативец кој знае добро да се снајде и како десен бек, од 2018 година е член на Мешков Брест, а претходно беше дел уште од Железничар, Бешикташ и Келце.

Уште од претходно е познато дека сегашниот член на Вардар, летонскиот „џин“ Даинис Кристопанс од наредната сезона се сели во ПСЖ.

Прочитај повеќе

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат