17 C
Скопје

Tag : дарко ѓукиќ

Ракомет Спорт

Официјално: Вардар 1961 ги потврди Кудуз и Ѓукиќ!

Слободен печат
Претходно се најавуваше, тоа денеска и официјално доби потврда, од следната сезона на позицијата лев бек во тимот на Вардар 1961 ќе игра Анте Кудуз...
Ракомет Спорт

Дарко Ѓукиќ ќе биде  наследникот на Чупиќ во Вардар

Слободен печат
Хрватскиот репрезентативец Иван Чупиќ на крајот од сезоната ќе го напушти Вардар и се сели во ППД Загреб, а негов наследник во „црвено-црниот“ тим ќе...
Ракомет Спорт

Вардар најде нов голман во ПСЖ!? (ФОТО)

Слободен печат
Доколку ѝ се верува на „магичната“ Википедија на РК Вардар, се очекуваат уште две нови засилувања за наредната натпреварувачка сезона, покрај најавуваниот руски лев бек...