Вардар ги започна подготовките за новата сезона

фото: Фејсбук/FK Vardar

Фудбалерите на Вардар денеска и официјално ги започнаа подготовките за новата сезона во која главна цел ќе биде враќање во Првата лига.

До заминувањето на екипата на подготовки во Охрид, „црвено-црните“ под палката на Бобан Грнчаров ќе тренираат два пати дневно.

Првиот подготвителен натпревар ќе го одиграат на 16 јули против Локомотива од Скопје.

Видео на денот