23 C
Скопје

Вајли поради коронавирусот привремено раскинува со Гран Канарија!

Американското крило пред извесно време доби македонско државјанство и се стекна со право на настап за нашата најдобра репрезентација.

Џејкоб Вајли требаше да дебитира во Талин во новите квалификациски натпревари за пласман на ЕП, но поради позитивен тест на ковид-19 во текот на последните тренинзи, и на уште тројца наши репрезентативци, беа одложени беа мечевите против домаќинот Естонија и Италија, и воедно останат во естонскиот главен град во карантин.

Денеска клубот на Вајли, шпанската Гран Канарија информираше дека привремено ќе биде раскинат договорот со нивниот играч.

После таа одлука, Американецот ќе се врати во својата татковина по последиците од ковид-19.

Клубот му посакува сѐ најдобро во неговото физичко и психичко опоравување и што поскоро враќање на терените.

Изненадување: Србија поразена од репрезентација која 65 години не играла на Евробаскет, Русија ја прегази Естонија

Поврзани вести

Струга Трим Лум го испрати Вардар во Втората лига

Слободен печат

Хамилтон на две победи од јубилеј, светскиот шампион ја освои и „Каталуња“

Слободен печат

Ова долго се чекаше, конечно ќе се игра првиот фудбалски меч пред полн стадион

Слободен печат

ВИДЕО: Супер гол на Андонова против Еспањол и го прослави во стилот на Роналдо!

Слободен печат

ВИДЕО: Пандев стартер на „Луиџи Ферарис“, Сасуоло е пред Рома!

Слободен печат

Георгиевски: Одиме во Токио, живеам за олимписки медал!

Слободен печат

Остави Коментар