Изненадување: Србија поразена од репрезентација која 65 години не играла на Евробаскет, Русија ја прегази Естонија

Кошаркарската репрезентација на Србија доживеа шокантен пораз од Швајцарија со 92:90 во квалификациите за ЕП 2022 година. За тоа колку е големо изненадувањето со поразот на Србија која е кошаркарска сила, доволно зборува податокот дека Швајцарија последен пат на Европско првенство играла 1955 година. Одлучувачки момент за големото изненадување на … Продолжи со читање Изненадување: Србија поразена од репрезентација која 65 години не играла на Евробаскет, Русија ја прегази Естонија