Tag : талин

Кошарка Спорт

Селекторот Тодоров ги одреди кошаркарите кои ќе играат во Талин

Слободен печат
Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Александар Тодоров ги избра 12. играчи со кои ќе настапи во „меурот“ во Талин, Естонија во квалификациите за ЕП....
Кошарка Спорт

Трајковски: Сакаме да играме на ЕП, ќе биде неизвесно против Естонија!

Слободен печат
Најдобрите македонски кошаркари и стручниот штаб вчера се тестираа на ковид-19 вторпат пред отпочнување на тренажниот процес, оној во Скопје. Сите добија негативен резултат, а...
Кошарка Спорт

Тодоров: Доколку не постоеше шанса да победиме, немаше да патуваме за Талин!

Слободен печат
Селекторот на македонската најдобра репрезентација, Александар Тодоров, ги одбра играчите кои ќе тренираат краток период во Скопје, а потоа ќе заминат во Естонија каде ќе...
Кошарка Спорт

Негативни се тестовите, Тодоров на првиот тренинг со 12 играчи!

Слободен печат
Здравствената комисија на федерацијата ги реализираше планираните тестирања за коронавирусот, кои беа неопходни за „влез“ во периодот на подготовките за настап на нашиот сениорски национален...
Кошарка Спорт

Естонија ќе ја има публиката против најдобрите македонски кошаркари!

Слободен печат
Квалификациските натпревари од групата „Б“ за пласман на Европското првенство во 2022 година, кои се планирани да се играат во периодот од 28-30 ноември 2020...
Кошарка Спорт

ФИБА ги одреди термините за натпреварите со Италија и Естонија

Слободен печат
Македонската сениорска репрезентација ја чека квалификацискиот турнир за ЕП 2022 година кој ќе биде реализиран во периодот од 28-30 ноември 2020 година во Талин, Естонија....
Спорт Фудбал

Тројца членови на репрезентацијата со претпоставени позитивни тестови на корона

Слободен печат
Тројца членови од македонската А репрезентација, еден фудбалер, член на стручниот штаб и лице од техничката служба, денеска добија “претпоставени позитивни резултати” (означен назив на...
Спорт Фудбал

Тричковски: Ривалот е сериозен, се надевам дека ќе одиграме на високо ниво!

Слободен печат
И македонскиот репрезентативец Иван Тричковски на денешната официјална прес-конференција спроти утрешниот натпревар против Естонија во Талин ги сподели неговите очекувања за натпреварот од третото коло...
Спорт Фудбал

Ангеловски: Целта е освојување на трите бода против Естонија

Слободен печат
Најдобрата македонска А репрезентација веќе е со мислите кон третиот натпревар од новото издание во Лигата на нации в недела од 18.00 часот во „Ле...
Спорт Фудбал

Без Адеми, Бејтулаи и Тошевски против Естонците!

Слободен печат
Победата над Косово секако им дава уште поголем поттик на нашите најдобри фудбалери да остварат добар резултат и во утрешниот натпревар против Естонија (18.00 часот)....