• македонска кошаркарска репрезентација

У18: Селекторот Јелена Антиќ го објави поширокиот список за Европското првенство дивизија Б

Македонската женска кошаркарска репрезентација до 18 години ќе учествува на Европското Првенство дивизија Б, кое годинава од 30 јуни до 9 јули ќе се одржи во Софија, Бугарија. Селекторот Јелена Антиќ го објави поширокиот список на кошаркарки на кои ќе смета во подготвителниот период. Селективните тренинзи, ќе се одвиваат во Скопје, во Кале (голема и …

У18: Селекторот Јелена Антиќ го објави поширокиот список за Европското првенство дивизија Б Read More »